Nagy rákészülés után kisebb csúszással induljon hát el a
figyelem blogom.
Hazafelé utazom Amszterdamból egy workshopról amit
corporate indítványozott a működésünk átszervezése érdekében. Alapvetően nem
hiszek az ilyen Münchausen módszerben de nagyszerű alkalom volt egy
ego-centrikus környezetben kipróbálnom a figyelem központú kommunikáció
hatékonyságát. Bár határozott koncepcióval érkeztem mégis szándékosan hagytam
hogy a többiek nyilvánuljanak meg először és nagyon figyeltem mely pontokon
tudom saját mondandómat az övékhez hozzákötni. Miután mindenki túl volt az első
szereplésen előadtam az elképzelésemet de kínosan ügyelve arra hogy minden
előttem szólóra hivatkozzak közben tulajdonképpen az ő gondolatainak köntösébe
öltöztetve azt mintegy összegző esszenciaként. A hatás nem maradt el: a többiek
egyként tértek vissza a koncepciómhoz ismételve azt. Végül nem feltétlen
legfőbb patrónusom de mindenképpen a hierarchiában felettem álló vezető
prezentálta az általam vázolt gondolatokat szinte mérnöki pontossággal. Délután
egy másik munkacsoporthoz csatlakoztam így a nap végi összegzésben már egy
árnyalatnyit megváltoztatott szavakkal de lényegileg továbbra is a legfőbb
motívum az én gondolatom maradt. Efelett érzett elégedettségemet csupán az
alulról építkező Münchausen típusú vezetéssel kapcsolatos szkepticizmusom
árnyalja dehát ez már nem annyira egy figyelem blog témája.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése