2013. június 25., kedd

Első nap

Nagy rákészülés után kisebb csúszással induljon hát el a figyelem blogom.

Hazafelé utazom Amszterdamból egy workshopról amit corporate indítványozott a működésünk átszervezése érdekében. Alapvetően nem hiszek az ilyen Münchausen módszerben de nagyszerű alkalom volt egy ego-centrikus környezetben kipróbálnom a figyelem központú kommunikáció hatékonyságát. Bár határozott koncepcióval érkeztem mégis szándékosan hagytam hogy a többiek nyilvánuljanak meg először és nagyon figyeltem mely pontokon tudom saját mondandómat az övékhez hozzákötni. Miután mindenki túl volt az első szereplésen előadtam az elképzelésemet de kínosan ügyelve arra hogy minden előttem szólóra hivatkozzak közben tulajdonképpen az ő gondolatainak köntösébe öltöztetve azt mintegy összegző esszenciaként. A hatás nem maradt el: a többiek egyként tértek vissza a koncepciómhoz ismételve azt. Végül nem feltétlen legfőbb patrónusom de mindenképpen a hierarchiában felettem álló vezető prezentálta az általam vázolt gondolatokat szinte mérnöki pontossággal. Délután egy másik munkacsoporthoz csatlakoztam így a nap végi összegzésben már egy árnyalatnyit megváltoztatott szavakkal de lényegileg továbbra is a legfőbb motívum az én gondolatom maradt. Efelett érzett elégedettségemet csupán az alulról építkező Münchausen típusú vezetéssel kapcsolatos szkepticizmusom árnyalja dehát ez már nem annyira egy figyelem blog témája.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése