Mas. Tegnap eljott nagyobbik lanyom utolso ovodai evzaroja. Nagyon figyeltem es most kevesbe kalandoztak el a gondolataim is. Parszor meghatodtam de kevesebbszer mint vartam valoszinuleg a figyelem koncentracio miatt. Ezzel az unnepseggel egyutt szoktak az edesapakat koszonteni ami leanyom zokogasaba torkollott. Megilletodotten is allt ki es talan a sok ember, talan az en osszpontositott figyelmem miatt tort el a mecses. Erdekes modon taps tort ki ekkor. Szerencsere azert keresemre odaszaladt hozzam es az olelesben feloldodott es egy kicsit megnyugodott.
2013. június 28., péntek
Negyedik nap
Sajnos egyre inkabb eszreveszem magamon hogy a turelmetlensegem a figyelmetlensegem legfobb forrasa. A turelmetlenseg pedig a kielezett verseny egyik megnyilvanulasa. A masik oldal aminek ezt ki kellene egyenlitenie az a pontossag. Csakhogy en azt gondolom magamrol hogy gyorsan tudok pontos lenni igy hianyzik az igazi ellenhatas. Szakmailag ezzel a gyors es pontos kombinacioval tuntem ki de ez az emberi kapcsolataimban nem mukodik jol. Sajnos a peldaval elen jaras esetemben rettegest szul attol a munkabirastol es teljesitmenytol amit nyujtok. Nehany vezeto kollegamtol pedig meg mindig az a nemtelen vad er hogy tulsagosan elnezo vagyok ami nagyon bant.
2013. június 27., csütörtök
Harmadik nap
A tegnapi nap kommunikációs szélsőértéket inkább mélypontnak nevezném. Egy vezetőtársammal ebédeltem aki a szokásos teljes pályás letámadással operált. Na erre semmilyen módón nem tudtam alkalmazni figyelmi stratégiámat. Kénytelen voltam felvenni a kesztyűt és lényegileg minden érdemi diszkussziót a megbeszélésen túlra tolni.
2013. június 26., szerda
Második nap
Ma Karrier Nap volt a cégnél és meghívtak egy pódiumbeszélgetésre a karrieremről három további vezető kollégával. Nagy megtiszteltetés volt ez számomra amit általában a kezdeményezést magamhoz ragadva köszöntem volna meg de most tudatosan kiemelt figyelemmel indultam neki a beszélgetésnek. Majdnem minden kérdéskörben utoljára szólaltam meg és mondandómat mindig az előttem szólókéra fűztem fel. Nem feltétlenül értettem egyet egyébként az előttem szólókkal de ettől talán még izgalmasabb, színesebb lett a beszélgetés. Végül az egész annyira jól sikerült hogy nyílt színi tapssal jutalmaztak bennünket a hallgatók és utána többen odajöttek külön is elmondani hogy mennyire pörgős, informatív és magvas volt a beszélgetés. A végén mi is egyetértettünk abban hogy nagyon élveztük a beszélgetést és sokat megtudtunk egymásról. Élénk, lüktető, humoros pódiumbeszélgetés lett belőle - kicsit sajnálom hogy nem készült videó róla.
2013. június 25., kedd
Első nap
Nagy rákészülés után kisebb csúszással induljon hát el a
figyelem blogom.
Hazafelé utazom Amszterdamból egy workshopról amit
corporate indítványozott a működésünk átszervezése érdekében. Alapvetően nem
hiszek az ilyen Münchausen módszerben de nagyszerű alkalom volt egy
ego-centrikus környezetben kipróbálnom a figyelem központú kommunikáció
hatékonyságát. Bár határozott koncepcióval érkeztem mégis szándékosan hagytam
hogy a többiek nyilvánuljanak meg először és nagyon figyeltem mely pontokon
tudom saját mondandómat az övékhez hozzákötni. Miután mindenki túl volt az első
szereplésen előadtam az elképzelésemet de kínosan ügyelve arra hogy minden
előttem szólóra hivatkozzak közben tulajdonképpen az ő gondolatainak köntösébe
öltöztetve azt mintegy összegző esszenciaként. A hatás nem maradt el: a többiek
egyként tértek vissza a koncepciómhoz ismételve azt. Végül nem feltétlen
legfőbb patrónusom de mindenképpen a hierarchiában felettem álló vezető
prezentálta az általam vázolt gondolatokat szinte mérnöki pontossággal. Délután
egy másik munkacsoporthoz csatlakoztam így a nap végi összegzésben már egy
árnyalatnyit megváltoztatott szavakkal de lényegileg továbbra is a legfőbb
motívum az én gondolatom maradt. Efelett érzett elégedettségemet csupán az
alulról építkező Münchausen típusú vezetéssel kapcsolatos szkepticizmusom
árnyalja dehát ez már nem annyira egy figyelem blog témája.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)